Kur Shemsie Asllanaj ishte më e mira, cilat ishin pas saj?

Volejboll

Kur Shemsie Asllanaj ishte më e mira, cilat ishin pas saj?

Nga: K. G. Më: 24 maj 2022 Në ora: 19:43
Kur Shemsie Asllanaj ishte më e mira, cilat ishin pas saj?

Para 19 viteve (2003) Shemsie Asllanaj u shpall volejbollistja më e mirë e Kosovës.

Është interesant se 10-shja prej më të mirave dominohej nga lojtaret e Dritës, ndërsa QMI Gjinoci, Kastrioti dhe KEK-u, secila kishin nga dy lojtare në mesin e më të mirave.

Asllanaj vlerësohet edhe sot si volejbollistja më e mirë që ka pasur Kosova në vitet e pas luftës.   

Dhjetëshja më e mirë në vitin 2003

1. Shemsie Asllanaj (QMI Gjinoci)
2. Arbenita Ymeri (KEK-u)
3. Vildane Jashari (Kastrioti)
4. Suzana Reçica (Ulpiana)
5. Ganimete Gërbovci (Drita)
6. Albana Hajdari (Gjinoci)
7. Afërdita Sadiku (Kastrioti)
8. Vlora Hasani (Drita)
9 Mimoza Shkodra (Drita)
10. Besarta Kashtanjeva (KEK-u)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat