Tirana do të luajë ndaj kampionëve të Sllovakisë

Volejboll

Tirana do të luajë ndaj kampionëve të Sllovakisë

Më: 28 qershor 2022 Në ora: 14:50
Tirana

Në Luksemburg, është hedhur sot shorti i kupave të Europës në volejboll për sezonin 2022-2023.

Skuadra e vetme shqiptare që do të luajë në arenën ndërkombëtare është Tirana për meshkuj.

Skuadra kampione e Shqipërisë do të luajë në CEV Challenge Cup dhe përballë bardhebluve do të jetë skuadra sllovake e Rieker Komarno, kampione në vendin e saj.

Një rival i fortë për Tiranën, pasi skuadra sllovake sezonin e kaluar ka luajtur në Champions League dhe ka një kontigjent të mirë lojtarësh.

Ende nuk është përcaktuar se ku do të luhet sfida e parë dhe datat e këtij raundi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat