Dervishaj: I gjithë Komuniteti i volejbollit udhëhiqet nga 2 apo 3 persona

Volejboll

Dervishaj: I gjithë Komuniteti i volejbollit udhëhiqet nga 2 apo 3 persona

Nga: Kemajl Goca Më: 31 korrik 2022 Në ora: 13:26
Bujar Dervishaj

Shqetësimet janë të mëdha në volejbollin e Kosovës, ka vite që nuk shkojnë gjërat ashtu si duhet dhe nuk trajtohen nga profesionistët!

Një shqetësim të madh e ka shprehur edhe legjenda e volejbollit të Kosovës, Bujar Dervishaj, aktualisht është trajner i Qendrës Nacionale të Volejbollit në Zvicër. 

“Çdo person i cili është marrë dhe merret me volejbollin duhet të ketë hapësirën e vet dhe jo i gjithë Komuniteti i volejbollit të udhëhiqet nga 2 apo 3 persona…”, thotë Dervishaj në një intervistë për gazetën kombëtare “Bota sot”. 

“Përgjegjësia rreth organizimit të një shkolle, ekipe apo federate të ndahet dhe secili të merr përgjegjësinë e tij. Psh: një trajner të ketë edhe një apo dy asistent të tij e jo një trajner të ketë 20-30 apo 40 fëmijë në një trening plus të merret me pagesa, material etj. etj.”, ka thënë mes të tjera Dervishaj.

Ky është një mesazh i qartë e produktiv nga ana e Dervishajt, për komunitetin e volejbollit dhe Federatën e Volejbollit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat