Superliga A e Kosovës fillon më 1-2 tetor 

Volejboll

Superliga A e Kosovës fillon më 1-2 tetor 

Më: 2 gusht 2022 Në ora: 11:23
Superliga A e Kosovës fillon më 1-2 tetor 

Federata e Volejbollit e Kosovës, njofton se më 1-2 tetor fillon edicioni i ri i në Superligën e Kosovës.

Përveç kësaj kanë caktuar edhe datën kur fillon pjesa e dytë e kampionatit. 

“Bordi i FVK-së mbajti mbledhjen e rregullt sot, më datë 01.08.2022, në të cilën mori këto vendime:

1. Aprovoi Raportin e Garave Kombëtare të Beach Volley 2022

2. Aprovoi Raportin e Garave Ndërkombëtare të Beach Volley 2022

3. Vendosi që Kampionati 2022/23 të fillojë si më poshtë:

- Superliga A 1-2 tetor 2022 (sezoni vjeshtor) / 4-5 shkurt 2023 (sezoni pranveror)

- Superliga B 8-9 tetor 2022 (sezoni vjeshtor) / 25-26 shkurt 2023 (sezoni pranveror)

- Liga e Parë 8-9 tetor 2022 (sezoni vjeshtor) / 25-26 shkurt 2023 (sezoni pranveror)

- Finalet e Kupës së Kosovës 15/16 prill 2023

4. Aprovoi Raportin Financiar (TM1)

5. Emëroi Visar Alimehaj në Komisionin Profesional të FVK-së”, njofton FVK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat