Vendimet e bordit të FVK-së nga mbledhja e fundit

Volejboll

Vendimet e bordit të FVK-së nga mbledhja e fundit

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 11:10
Vendimet e bordit të FVK-së nga mbledhja e fundit

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës, me datë 20.09.2022, ka mbajtur mbledhjen e rregullt në të cilën, ndër të tjera, mori këto vendime:

Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U19, femrat.

Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Ballkanik U20, meshkujt.

Aprovoi raportin e pjesëmarrjes në Kampionatin Evropian të Beach Volley U18.

Aprovoi raportin e turneut të Beach Volley Mix.

Aprovoi raportin e Festivalit për Fëmijë.

Aprovoi raportin e Seminarit të Trajnerëve të Shkollave të Volejbollit.

Aprovoi në parim raportin e Afatit Kalimtar.

Aprovoi propozicionet e garave 2022/23..

Aprovoi Kalendarin e Garave 2022/23..

Aprovoi Raportin Financiar (Aneks Memorandum dhe TM2)..

Emëroi Komisionin për Akte Normative në përbërje: Isuf Jahmurataj, Fadul Luta dhe Visar Alimehaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat