Të dielën fillon spektakli i finaleve të Playoffit te meshkujt

Volejboll

Të dielën fillon spektakli i finaleve të Playoffit te meshkujt

Më: 30 prill 2023 Në ora: 08:54
Ajo do të zhvillohet në palestrën “Bill Klinton”, mes Ferizajt dhe Pejës.

Federata e Volejbollit e Kosovës ka njoftuar se spektakli është gati i garantuar të dielën, me ndeshjen e parë finale të Playoffit në konkurrencën e meshkujve.

Ajo do të zhvillohet në palestrën “Bill Klinton”, mes Ferizajt dhe Pejës.

Sipas federatës, të dy ekipet arritën në këtë fazë pas disa paraqitjeve spektakolare në gjysmëfinale, ku mposhtën Skënderbeun respektivisht Dritën.

Ferizaj mposhti 2-0 gjilanasit, ndërsa Peja u desh të luftonte më fort kundër Dritës, të cilën e mposhti 2-1 në ndeshjet gjysmëfinale.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat