Krasniqi e Mustafa, pjesë e kampit të kombëtares italiane U22

Volejboll

Krasniqi e Mustafa, pjesë e kampit të kombëtares italiane U22

Më: 6 qershor 2024 Në ora: 15:35
Italia U22

Dy trajnerët e volejbollit, Naser Krasniqi dhe Faton Mustafa, janë duke qëndruar në Itali, ku po ndjekin nga afër grumbullimin e Kombëtares U22 të Italisë. 

“Në kuadër të bashkëpunimit mes Federatës së Volejbollit të Kosovës dhe asaj Italiane, Krasniqi dhe Mustafa janë trajnerët e radhës që përfitojnë nga kjo marrëveshje e këmbimit të përvojave, në një vend si Italia që cilësohet si superfuqi në sportin e rrjetës.

Eksperiencat e strategëve italianë do të jenë të mirëseardhura për trajnerët tanë dhe kjo pritet t'i sjellë rezultate në performancën e ekipeve dhe volejbollit tonë. 

Grumbullimi po zhvillohet në Trento të Italisë, duke ofruar një ambient ideal për të mësuar dhe për të përfituar nga metodat dhe taktikat e avancuara të volejbollit italian.

Ky shkëmbim përvojash synon të forcojë më tej kapacitetet e trajnerëve tanë dhe të kontribuojë në ngritjen e cilësisë së volejbollit në Kosovë”, njofton FVK.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat