Driton Kuka ka dy fjalë për Qeverinë e re të Albin Kurtit

Xhudo

Driton Kuka ka dy fjalë për Qeverinë e re të Albin Kurtit

Nga: K.G. Më: 23 mars 2021 Në ora: 11:19
Driton Kuka ka dy fjalë për Qeverinë e re të Albin Kurtit

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Driton Kuka, trajneri më i mirë shqiptar, ka një mesazh për qeverinë e re të kryeministrit Albin Kurti. 

“Qeveria e re...

Duke uruar fillim të mbarë për Qeverinë e sapoformuar disa fjalë për sportin!

Për vite me radhë kemi punuar, krijuar dhe arritur rezultate Kulminante!

Federata e xhudos ka fituar fiks 20 medalje Kulminante në Kampionate Evropiane, Botërore dhe Olimpike, fjala është për të rritur!

Për federata tjera s’dua të flas!

Qeveria e re gjegjësisht Ministri i ri pres që të ndërtoj dhe avancoj politikat në sport por ajo që dua të jetësohet është edhe përgjegjësia nëpër federata!

Përderisa vrapohet pas pozitave nëpër federata është ardh koha e përgjegjësisë karshi harxhimit së mjeteve.

Sa dhe çfarë suksese janë arrit a duhet të udhëtohet vetëm për pjesëmarrje simbolike !?

Me urgjencë të veprohet që udhëtimet për turizëm e jo për rezultat të ndërpriten!

Kritere për udhëtime e jo ndryshe për të gjithë pjesëmarrësit eventual.

Shteti don prezantim dinjitoz e jo pas garave rezultatet e arritura të fshehen nën tepih!”, ka shkruar Kuka në profilin e tij në facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat