Distria lufton për medalje të bronztë në Kampionatin Evropian

Xhudo

Distria lufton për medalje të bronztë në Kampionatin Evropian

Nga: Kemajl Goca Më: 29 prill 2022 Në ora: 11:38
Distria lufton për medalje të bronztë në Kampionatin Evropian

(E plotësuar) -  Distria mposhti xhudisten zvicerane, Fabienne Kocher me wazaari, Edhe një fitore larg medaljes.

Distria Krasniqi lufton për medalje në kategorinë -52 kg, e cila mposhtet në çerekfinale nga nënkampionja olimpike, francezja Amandine Bucharde.

Distria luftoi deri në pikën e fundit, por nuk ia doli pas vazhdimeve ndaj rivales.

Kampionati po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

Distria tani  i duhen dy fitore për të arritur të medalja.

Ajo kërkon medaljen e bronztë përmes repesazhit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat