Banorët e Mozambikut luten që të mos ndodhin më ciklone - Bota Sot
Banorët e Mozambikut luten që të mos ndodhin më ciklone

Afrika

Banorët e Mozambikut luten që të mos ndodhin më ciklone

Më: 25 mars 2019 Në ora: 00:41
Banorët e Mozambikut

Në Mozambik kanë vdekur 446 njerëz nga cikloni që i ka goditur dje.

Banorët të cilët janë gjall u mblodhën në kisha dhe filluan të luten për mbrojtje nga perëndia pasi u rrit numri i të vdekurve nga cikloni.

“Kemi kërkuar nga Jezusi që të na mbrojë, në mënyrë që kjo të mos ndodhë më”, tha banori Maria Domingas.

Ciklon Idai ka goditur Mozambikun me shpejtësi prej 170 kilometra në orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...