Reagimi i fëmijëve nga Afrika që shohin për herë të parë kompjuterin - Bota Sot
Reagimi i fëmijëve nga Afrika që shohin për herë të parë kompjuterin

Afrika

Reagimi i fëmijëve nga Afrika që shohin për herë të parë kompjuterin

Më: 2 prill 2019 Në ora: 12:21
Foto

Bio-Lab, një grup jofitimprurës, kanë dizajnuar një dhomë të rimorkiuar që furnizohet nga panele solare.

Dhoma ka hapësirë të mjaftueshme për t’iu mundësuar nxënësve të familjarizohen me kompjuterët.

Shkalla e mbulimit me internet në Benin është vetëm 42.2% dhe shumica e familjeve në vend nuk mund të përballojnë një kompjuter personal.

Photos: Yanick Folly, @afpphoto

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...