A ju kujtohet fëmija i cili gati po vdiste nga uria? Ai sot është shëndoshur… - Bota Sot
A ju kujtohet fëmija i cili gati po vdiste nga uria? Ai sot është shëndoshur…

Afrika

A ju kujtohet fëmija i cili gati po vdiste nga uria? Ai sot është shëndoshur…

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 08:15
Hope

E kush mund ta harrojë imazhin e fëmijës nigerian, Hope, i cili ishte gati duke vdekur dhe u ndihmua nga humanistja daneze, Anja. Vogëlushi sot ka ndryshuar tërësisht dhe ka filluar të shkojë në shkollë.

Ndërsa Anja thotë se ai është sikur djali i saj. Një rast i tillë shumë njerëzor ka zgjuar kureshtjen tek të gjithë njerëzit dhe rrjetet sociale e patën përkrahur shumë.

Ja si duket ai sot:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...