Presidenti i Afrikës së Jugut bëhet viral në rrjetet sociale, nuk e vendos maskën në gojë, por në sy

Afrika

Presidenti i Afrikës së Jugut bëhet viral në rrjetet sociale, nuk e vendos maskën në gojë, por në sy

Më: 25 prill 2020 Në ora: 13:03
Presidenti i Afrikës së Jugut

Për shumë kënd vendosja e maskës mund të jetë një veprim i thjeshtë, por jo për presidentin e Afrikë së Jugut.

Ai ka hasur vështirësi gjatë vënies së maskës pas një fjalimi ku theksonte rëndësinë e mbajtjes së tyre.

“Ne po u bëjmë thirrje të gjithë Afrikanëve të Jugut që të veshin një maskë për fytyrën, sa herë që të dilni nga shtëpia,” tha ai.

Por ajo që ishte menduar si një moment serioz, duke përçuar një mesazh për vendosjen e një maske, përpjekja e tij përfundoi në një gjest komik, duke mbuluar sytë ose duke mos arritur ta mbante maskën të vënë.

Pasi u përpoq për disa sekonda, Presidenti arriti ta veshë mbi fytyrën e tij dhe tha “faleminderit”.

U bë viral në mediat sociale hashtagjet #MaskOnChallenge dhe #CyrilMaskChallenge cka u kthyer në një trend në Twitter.

Presidenti e mori me humor këtë situatë dhe tha se do të hapte edhe një kanal televiziv ku do u mësonte njerëzve se si të veshin një maskë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat