Rekord ditor/ Egjipti konfirmon 14 viktima dhe 720 raste të reja të koronavirusit

Afrika

Rekord ditor/ Egjipti konfirmon 14 viktima dhe 720 raste të reja të koronavirusit

Më: 20 maj 2020 Në ora: 07:58
Egjipt

Të marten, Egjipti regjistroi 720 raste të reja të koronavirusit, tha në një deklaratë ministria e shëndetësisë, numri i saj më i lartë ditor që nga zbulimi i rastit të parë të konfirmuar në shkurt.

Rastet e reja rritën totalin e infeksioneve në 13,484 raste, shtoi ministria në një deklaratë.

Rekordi i përditshëm i vendit ishte 535 raste të hënën.

Egjipti regjistroi 14 vdekje të martën, duke rritur totalin e vdekjeve  në 659 viktima.

Afro 3,740 njerëz janë shëruar dhe janë larguar nga spitalet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat