Presidenti egjiptian premton përgjigje të ashpër pas sulmit në xhami - Bota Sot
Presidenti egjiptian premton përgjigje të ashpër pas sulmit në xhami

Afrika

Presidenti egjiptian premton përgjigje të ashpër pas sulmit në xhami

Më: 24 nëntor 2017 Në ora: 23:23
Egjipt

Presidenti egjiptian, Abdel Fattah al-Sissi premtoi se do të përgjigjej me një forcë brutale pas sulmit të sotëm në një xhami, që shkaktoi të paktën 235 të vdekur në veri të Sinait.

“Forcat e armatosura dhe policia do të kundërpërgjigjen dhe do të rikthejnë me forcë sigurinë dhe stabilitetin shumë shpejt”, deklaroi ai në një fjalim televiziv.

“Të paktën 235 persona u vranë sot pas një sulmi në një xhami, nga persona të armatosur në veri gadishullit të Sinait, në territorin egjiptian”, njoftoi televizioni shtetëror egjiptian.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test