​Fillon të dëgjohet dëshmitari i parë në Hagë

Aktuale

​Fillon të dëgjohet dëshmitari i parë në Hagë

Më: 20 shtator 2021 Në ora: 11:11
Foto nga vendi i ngjarjes

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ku po mbahet gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa, ka filluar të dëgjohet dëshmia e dëshmitarit të parë, nën masa sigurie ku identiteti I tij nuk bëhet i ditur për publikun.

Dëshmitari është betuar që do të flasë të vërtetën para trupit gjykues.

Dëshmitari: Do të them të vërtetën, nuk do të mbaj asgjë në fshehtësi

“Deklaroj se do te them të vërtetën, vetëm të vërtetën dhe nuk do të mbaj në fshehtësi asgjë për të cilën kam dijeni”, ka thënë ndër të tjera dëshmitari derisa ka lexuar deklaratën e dëshmitarit të cilën ia ka dhënë gjykata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat