Hysni Gucati vjen në Kosovë

Aktuale

Hysni Gucati vjen në Kosovë

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 13:10
Hysni Gucati

Ish-kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati ka arritur sot në Kosovë.

Mëson se Specialja e ka lejuar Gucatin të vizitojë nënën e tij e cila po trajtohet në QKUK, nën masa të rrepta të sigurisë nga EULEX dhe Policia e Kosovës.

Gucati kishte qëndruar në Kosovë edhe dy muaj më parë, për të vizituar babain e tij, i cili po trajtohej në spitali ne Mitrovicës, nën masa të rrepta së sigurisë.

Pak ditë më pas, babai i Gucatit kishte vdekur, por që ish kreu i OVL të UÇK-së nuk ishte lejuar të merrte pjesë në varrim.

Pas 3 ditësh ai kishte vizituar varrin e të atit të ndjerë.

Ai, bashkë me Nasim Haradinajn janë dënuar me nga katër vjet e gjysmë burgim nga Gjykata Speciale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat