Tha se PDK ka ndërtu shkolla, spitale, autostrada, reagon Pacolli: Keni investu aty ku keni pas mundësi me vjedh

Aktuale

Tha se PDK ka ndërtu shkolla, spitale, autostrada, reagon Pacolli: Keni investu aty ku keni pas mundësi me vjedh

Nga: A.SH Më: 4 korrik 2022 Në ora: 20:13
Fitore Pacolli

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu kritikoi qeverin e Albin Kurtit për vednimet e marra sot, duke shtuar se qeveria e PDK-së, ndërtonte shkolla, spitale, autostrada.

Dhe, për këtë i erdhi reagimin nga deputetja e LVV-së, Fitor Pacolli, tha se ata kanë investuar aty ku kanë pas mundësi me vjedh.

“A e din deputetja e PDKës që shkollat, spitalet e qendrat e mjekësisë familjare që kanë ndërtuar nuk kanë qasje në ujë të pijes?. Fëmijët dhe pacientët detyrohen me ble ujin ose me u dehidru.

Keni investu aty ku keni pas mundësi me vjedh 💰 Kaq për qeveritë e kaluara 🤮”, ka shkruar ajo në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat