Vjen alarmi për Edi Ramën: Fuqitë e mëdha do iu shpallin luftë – kjo është arsyeja!

Aktuale

Vjen alarmi për Edi Ramën: Fuqitë e mëdha do iu shpallin luftë – kjo është arsyeja!

Nga: A.M Më: 5 korrik 2022 Në ora: 18:35
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar të martën që një kompani ndërkombëtare ka zbuluar rishtas në territorin e Shqipërisë sasi të mëdha nafte dhe gazi natyror, gjetje që ai ka pretenduar do të ndryshojnë ekonominë shqiptare dhe të ardhmen energjetike të Evropës.

Në lidhje me këtë reagoi profesori Sulejman Mehazi.

Ai në një postim në Facebook vlerësoi se Rama nuk do duhej të deklaronte një gjë të tillë, pasi fuqitë e mëdha do i shpallin luftë, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

I nderuar kryeministë i dashur, Edi Rama, more bëhu pak sherrxhi e mos tregoni zbulimin e naftès dhe gazit, se për Zotin, fuqitë e mëdha do ju shpallin luftè për t'ua marrë naftën e gazin e zbuluar, shek. XXI është shekull i luftèrave te ujit: naftës e gazit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat