Sylejman Elshani emërohet zëvendësministër i Kulturës

Aktuale

Sylejman Elshani emërohet zëvendësministër i Kulturës

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 18:52
Sylejman Elshani

Pas lirimit nga detyra, që ditë më parë iu bë Sejnur Veshallit, kryeministri Albin Kurti, tashmë ka emëruar Sylejman Elshanin, në pozitën e zëvendësministrit në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.

Në dokumentin e vendimit, thuhet se Elshani, do të jetë përgjegjës për menaxhimin e aktiviteteve në fushat e përcaktuara nga ministri, por dhe të tjera.

Poashtu ai është i obliguar që të deklarojë pasurinë brenda 30 ditëve.

Sejnur Veshallit ishte shkarkuar me kërkesë të kryetarit të partisë së tij.

Ai kishte deklaruar se kryeministri Kurti i kishte thënë që “iu bë e padrejtë” me rastin e largimit.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat