Lebron e udhëheq skuadrën si një lider i vërtetë, Harden dështon

Basketboll

Lebron e udhëheq skuadrën si një lider i vërtetë, Harden dështon

Më: 13 janar 2021 Në ora: 17:30
LeBron James

LeBron James realizoi 26 pikë në fitoren 117-100 ndaj Rockets. Edhe Anthony Davis shkëlqeu në këtë ndeshje.

Ai arriti që të ketë 19 pikë në emrin e tij në fund të ndeshjes dhe ishte lojtari i dytë më i mirë në skuadër.

Në anën tjetër, Rockets kanë 6 humbje dhe nuk po mund të këndellen nga kjo ecuri negative, duke u renditur kështu në vendin e parafundit. James Harden ishte i zhgënjyer nga kjo ndeshje dhe u zëvëndësua në fund.

Ndeshjen e ardhshme, Lakers do të lujë kundër Thunders, ndërsa Clippers do të udhëtojnë drejt Orleanos për t’u përballur me Neë Orleans Pelicans.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat