Bashkimi prezanton përforcimin e ri

Basketboll

Bashkimi prezanton përforcimin e ri

Më: 15 janar 2021 Në ora: 16:35
Stephen Croone

Skuadra e Bashkimit është përforcuar edhe me një tjetër lojtar.

Këtë e ka konfirmuar vetë ekipi portokalli përmes një komunikate zyrtare.

Bëhet fjalë për Stephen Croone, që në pjesën e dytë të edicionit do t’i ndihmojë prizrenasit drejt arritjes objektivave.

26 vjeçari së fundi është paraqitur në Bullgari, me Tundja Yambol.

Më poshtë edhe njoftimi i para pak çasteve:

Stephen Croone në KB BASHKIMI

Pllejmekeri amerikan, Stephen Croone, është përforcimi i këtij afati kalimtar për skuadrën tonë.

Croone sot është paraqitur për regjistrim në Federatë dhe në ditët në vijim pritet t'i bashkohet ekipit.

Ai më parë ka luajtur për skuadrën e kolegjit amerikan Furman Paladins, me të cilën është shpallur lojtari i vitit në Konferencën Jugore (SoCon) më 2016, dhe te skuadra Sioux Falls Skyforce në NBA G League.

Ai po ashtu ka karrierë në skuadrat europiane, pasi ka luajtur në Finlandë me skuadrat Kobrat dhe Ura Basket, si dhe së fundi në Bullgari me skuadrën Tundja Yambol. Te kjo e fundit ka pasur mesatare prej 18.5 pikëve për ndeshje.

26 vjeçarit Croone i urojmë mirëseardhje në familjen e madhe të KB Bashkimit.

Welcome Croone!

#forcaBashkimi #klubiiqytetit

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat