Përballje Sigal Prishtina-Trepça, derbi i të fundosurve

Basketboll

Përballje Sigal Prishtina-Trepça, derbi i të fundosurve

Më: 19 janar 2021 Në ora: 11:21
Përballje Sigal Prishtina-Trepça, derbi i të fundosurve

Në mesjavë zhvillohet xhiroja e 16-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Takimi i parë do të zhvillohet ndërmjet Vëllaznimit dhe Ponte Prizrenit. Kuqezinjtë kanë katër fitore dhe 11 humbje, kurse prizrenasit dhjetë fitore dhe pesë humbje dhe do të mundohen tu kthehen fitoreve pas humbjes nga Golden Eagle Ylli.

Takim interesant shihet ndërmjet Pejës dhe Rahovecit. Të dy skuadrat janë në formë të mirë dhe përballja në ‘Karagaçi’ shihet si shumë interesante. Pejanët kanë dhjetë fitore dhe pesë humbje, kurse Vreshtarët 12 fitore dhe tri humbje, duke u renditur në vendin e parë.

Të enjten do të përballen rivalët e vjetër, por që gjenden në pjesën e poshtme të tabelës, Sigal Prishtina dhe Trepça. Bardhekaltrit kanë katër fitore dhe 11 humbje, kurse mitrovicasit tri fitore dhe 12 humbje. Bardhekaltrit renditen në vendin e gjashtë me pikë të njëjta me Vëllaznimin, që renditet i shtati, kurse Xehetarët janë në vendin e tetë.

Takim i fundit është ndërmjet Golden Eagle Yllit dhe Bashkimit. Ylli në fundjavë mundi Ponte Prizrenin, kurse Bashkimi pësoi nga Trepça. Therandasit kanë nëntë fitore dhe gjashtë humbje, ndërsa prizrenasit tetë fitore dhe shtatë humbje.

Java 16

E mërkurë

15:00 Vëllaznimi - Ponte Prizreni

17:00 Peja - Rahoveci

E enjte

15:00 Sigal Prishtina - Trepça

17:00 Golden Eagle Ylli - Bashkimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat