Turpërohet Kastrioti!  

Basketboll

Turpërohet Kastrioti!  

Nga: K.G. Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 17:50
Turpërohet Kastrioti!  

Klubi i basketbollit Kastrioti nga Ferizaj turpërohet keq!  

Humbje turpëruese me rezultat 147:60 (34:19, 30:19,40:22, 38:5) nga Prishtina, në takimin e vlefshëm të Superligës së femrave të Kosovës. Një panoramë e keqe për basketbollin!

Prishtina ka fituar me 87 pikë diferencë, e pazakontë. 

Basketbollistja Alexis Tolefree me 32 pikë, e ndihmuar nga Enisa Kamerolli 22, Aulona Muhadri 17, Da'jah Daniel 16, Era Shatri me 16 pikë etj. ishin më efikaset të Prishtina. Agnesa Rrahmani më efikasja te Kastrioti, ka shënuar 26 pikë.

Pas javës së 15-të, Kastrioti është në vend të pestë me 17 pikë dhe Prishtina e dyta me 24.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat