Erolld Belegu apo njihuni me pilotin më të ri të Kosovës...

Basketboll

Erolld Belegu apo njihuni me pilotin më të ri të Kosovës...

Nga: K.G. Më: 13 prill 2021 Në ora: 23:25
Erolld Belegu apo njihuni me pilotin më të ri të Kosovës...

Ish presidenti i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu, është piloti më i ri privat. 

Ai përmes një shkrimi në profilin e tij në facebook, e ka konfirmuar një gjë të tillë.

“Unë jam piloti tani! Njihuni me pilotin më të ri privat të FAA në USA

Image

Belegu, në të majtë

Kosova sapo fitoi një pilot te ri sipas standardeve amerikane FAA. 

Dua të falënderoj floridakeysflight në Aeroportin Maraton dhe instruktorin tim kryesor Soloman Bradman dhe kolegët e tij Ray, Steeve, dhe Max që më ndihmuan ta arrija këtë. Shumë i lumtur”, ka shkruar Belegu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat