Teuta e Goga Basket drejt gjysmëfinaleve

Basketboll

Teuta e Goga Basket drejt gjysmëfinaleve

Më: 22 prill 2021 Në ora: 11:43
Teuta e Goga Basket drejt gjysmëfinaleve

Janë luajtur ndeshjet e ditës së tretë të fazës së grupeve në basketboll për meshkuj, të vlefshme për Kupën e Shqipërisë.

Në Grupin A, Teuta është me një këmbë në gjysmëfinale pas fitores 100-95 ndaj Kamza Basket. Një duel i ekuilibruar, me emocione e rivalitet, ku nuk u dallua fare në parket diferenca mes dy ekipeve, ku durrsakët luajnë në Superligë dhe kamzalinjtë në Kategorinë e Parë.

Fiton edhe Vllaznia, 101-75 ndaj Elbasanit, duke mbajtur ende gjallë shpresat për një vend në gjysmëfinalet e play off-it.

Në Grupin B, spikat fitorja 82-77 e Dinamos ndaj Partizanit. Blutë luajnë në Kategorinë e Parë, por treguan një formë të mirë, duke mposhtur të kuqtë që luajnë në Superligë, duke shpresuar për në play off.

Në këtë grup kryeson Goga Basket, që mundi 79-34 Apoloninë dhe ka 6 pikë të plota, duke qenë shumë pranë gjysmëfinaleve.

Kupa e Shqipërisë – Meshkuj

Grupi A, Dita e 3-të

Vllaznia – Elbasani, 101-75

Kamza Basket – Teuta, 95-100

Eagles Basket (pushim)

Renditja: Teuta 8 pikë, Kamza Basket 7 pikë, Vllaznia 5 pikë, Elbasani 3 pikë, Eagles Basket 2 pikë.

Kupa e Shqipërisë – Meshkuj

Grupi B, Dita e 3-të

Partizani – Dinamo, 77-82

Apolonia – Goga Basket, 34-79

Tirana (pushim)

Renditja: Goga Basket 6 pikë, Tirana 3 pikë, Dinamo 3 pikë, Partizani 3 pikë, Apolonia 3 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat