Sfidë interesante

Basketboll

Sfidë interesante

Më: 8 maj 2021 Në ora: 14:26
Sfidë interesante

Sot, sfida e dytë e Play-offit në Ligën e Parë në basketboll te femrat.

Sot do të zhvillohet ndeshja e dytë e finales së “Play-offit” ndërmjet Vushtrrisë dhe United Basketball.

Kjo është sfida e dytë në finale, ndërsa ndeshjen e parë e kishte fituar United Basketball me shifrat 85:64 për të kaluar në epërsi 1:0.

Nëse fiton skuadra gjilanase, atëherë do të inkuadrohet në EBC Ligën e Femrave, kurse nëse fiton skuadra vushtrriase do të zhvillohet edhe takimi i tretë.

United Basketball kishte përfunduar garat e rregullta në vendin e dytë me 11 fitore dhe tri humbje, kurse Vushtrria në vendin e katërt me nëntë fitore dhe pesë humbje. United Basketball në gjysmëfinale kishte eliminuar Junior 06, ndërsa Vushtrria kishte eliminuar AA Kerasan Prishtinën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat