Mbretëresha e trapezit

Basketboll

Mbretëresha e trapezit

Më: 27 korrik 2021 Në ora: 11:14
Mbretëresha e trapezit

Saranda Daci zhvilloi një Evropian shumë të mirë. Basketbollistja e Kosovës kishte 43 kërcime për katër ndeshje apo me një mesatare prej 10.8, duke qenë kërcyesja më e mirë në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla, që u zhvillua në Qipro.

Saranda nuk kontribuoi vetëm me kërcime, por edhe më pikë.

Ajo në Evropian shënoi 56 pikë për Kosovën apo 14 për ndeshje, duke qenë në vendin e tretë, kurse në vendin e parë ishte organizatorja Alexis Tolefree me 19.3.

Basketbollistja shtatgjatë e Kosovës ishte në vendin e parë në Evropian edhe sa i përket bllokadave me 1.5 për ndeshje apo gjashtë në total sa kishte në katër ndeshje.

Sa i përket efektshmerisë ishte në vendin e dytë me 18.3 për ndeshje dhe vetëm Petra Orloviq ishte para saj me një mesatare prej 19 për ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat