Turp, turp, turp i basketbollit! Ja çfarë ngjau!

Basketboll

Turp, turp, turp i basketbollit! Ja çfarë ngjau!

Nga: Kemajl Goca Më: 28 korrik 2021 Në ora: 14:51
Turp, turp, turp i basketbollit! Ja çfarë ngjau!

Turp, turp, turp! Nuk mund quhet ndryshe pos turp dhe turp i madh.

Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut U-18, për 10 minuta nuk shënoi asnjë pikë kundër Sllovenisë U-18.

“Turp: Basketbollistet maqedonase një çerek të tërë pa shënuar asnjë pikë

Ekipi i basketbollit për vajza nën 18 vjeç në garat e FIBA "Challenger", që po mbahet në Sofje, theu një rekord negativ pasi nuk arriti të shënojë asnjë pikë të vetme në çerekun e parë të ndeshjes kundër Sllovenisë.

‘Verdhekuqtë’, përkundër faktit që nuk arritën të shënojnë asnjë pikë të vetme në dhjetë minuta lojë, gjithashtu patën 15 topa të humbur që u përdorën nga Sllovenët për epërsinë 34:0. 

Sidoqoftë, maqedonasit përmirësuan performancën e tyre në çerekun e dytë”, shkruan media maqedone “Ekipa.mk”. Edhe çereku i katërt përfundoi me 30:0, turp i madh!

Sllovenet fitojnë me rezultat 88:22 (34:0, 11:13, 13:9, 30::0) kundër Maqedonisë së Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat