Golden Eagle Ylli heq dorë nga garat evropiane, Berisha tregon arsyet  

Basketboll

Golden Eagle Ylli heq dorë nga garat evropiane, Berisha tregon arsyet  

Nga: Kemajl Goca Më: 19 shtator 2021 Në ora: 20:04
Golden Eagle Ylli heq dorë nga garat evropiane, Berisha tregon arsyet  

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli nga Theranda, po ashtu kampion i Ligës Unike Kosovë – Shqipëri, ka hequr dorë nga pjesëmarrja në garat kualifikueset në Kupat Evropiane. 

Drejtoi sportiv i kampionit në fuqi, Agron Berisha, tregon arsyet e mospjesëmarrjes në garat e nivelit më të lartë evropian. 

“Dalja në Evropë nuk ka ndonjë benificion si futbolli, në këtë moment niveli i ligës tonë nuk është i barabartë për të arrit ndonjë sukses për atë edhe kosto ishte shume e lartë.

Kur i kemi marrë parasysh të gjitha edhe pandemia kemi vendos mu fokusuar në kampionat, Kupë dhe Ligë Unike, na u ka duk më arsyeshme”, thotë Berisha për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat