Bashkimi sfidohet nga Trepça

Basketboll

Bashkimi sfidohet nga Trepça

Më: 8 tetor 2021 Në ora: 13:34
Bashkimi sfidohet nga Trepça

Pas ndeshjes ndërmjet Pejës dhe Prizrenit 16, java e pestë do të vazhdojë me ndeshje shumë interesante.

Të shtunën Sigal Prishtina e pret Rahovecin. Bardhekaltrit kanë dy fitore dhe dy humbje në këtë edicion, kurse Vreshtarët kanë një fitore dhe tri humbje.

Skuadrat me traditë në basketbollin e Kosovës, Bashkimi dhe Trepça do të përballen të dielën. Prizrenasit kanë dy fitore dhe dy humbje, ndërsa mitrovicasit janë skuadra e vetme pa humbje në elitë, me katër fitore në katër ndeshje të zhvilluara.

Takimi i fundit do të zhvillohet ndërmjet RC Cola Dritës, që ka katër humbje në katër ndeshje të zhvilluara dhe Golden Eagle Yllit. Kampionët nuk e kanë nisur mirë edicionin e ri, me një fitore dhe tri humbje. Fitorja e vetme ishte ndaj Sigal Prishtinës në fundjavën e kaluar.

Në ndeshjet e basketbollit, lejohen 10 e tifozëve në palestër, duke respektuar masat anti-Covid.

Java 5

Peja - Prizreni 16 89:82

E shtunë

19:00 Sigal Prishtina - Rahoveci

E diel

17:00 Bashkimi - Trepça

19:00 Drita - Golden Eagle Ylli

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat