Befason Studenti

Basketboll

Befason Studenti

Më: 17 tetor 2021 Në ora: 18:14
Befason Studenti

Kampionati Kombëtar i Basketbollit për femra ka nisur me rezultate surprizë.

Kampionet në fuqi të Flamurtarit janë mundur 58-57 në kryeqytet nga Studenti, një rezultat i papritur, duke parë forcën e ekipit vlonjat, me disa basktebolliste të huaja.

Pa problem fitojnë Partizani e Tirana, që marrin kreun e renditjes.

Të kuqtë mposhtën 69-55 Vllazninë, ndërsa bardheblutë triumfuan 87-48 ndaj Tirana Barleti Basket. Më e bukur ndeshja e luajtur në Vlorë, ku Elbasani mik mundi 70-68 Apoloninë.

Basketboll – Kategoria e Parë Femra (java e parë)

Apolonia – Elbasani, 67-70

Tirana Barleti Basket – Tirana, 48-87

Partizani – Vllaznia, 69-55

Studenti – Flamurtari, 58-57

Renditja: Partizani 2 pikë, Tirana 2 pikë, Elbasani 2 pikë, Studenti 2 pikë, Flamurtari 1 pikë, Apolonia 1 pikë, Tirana Barleti Basket 1 pikë, Vllanzia 1 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat