​Kjo është renditja në Superligën e Kosovës në basketboll pas shtatë ndeshjeve

Basketboll

​Kjo është renditja në Superligën e Kosovës në basketboll pas shtatë ndeshjeve

Më: 25 tetor 2021 Në ora: 11:04
Ilustrim

Sezoni i ri i Superligës së Kosovës në basketboll është duke ofruar ndeshje dhe përballje shumë cilësore.

Tashmë kur janë zhvilluar shtatë xhiro, vazhdon të jetë një garë e ashpër për kreun e tabelës, aq sa diferenca ndërmjet vendit të parë dhe të fundit është vetëm gjashtë pikë.

Skuadra e Pejës renditet e para me 13 pikë, e ndjekur nga Prizreni me 12, pastaj vijnë Trepça me Bashkimin me nga 11.

Në vendin e pestë pozicionohet Ylli me 10 pikë, në të gjashtin Sigal Prishtina me nëntë pikë, kurse tabela mbyllet me Rahovecin dhe Dritën që kanë nga tetë përkatësisht shtatë pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat