Milano dështon

Basketboll

Milano dështon

Më: 18 nëntor 2021 Në ora: 14:18
Milano dështon

Italianët e Armani Milano si dhe spanjollët e Real Madrid e Barcelona janë në krye të Euroleague pas ndeshjeve të raundit të 10-të.

Milano u mund 97-71 në Rusi nga Unics Kazan, një ndeshje e dobët për italianët, që pësuan humbjen e dytë sezonale. Nga ky dështim përfitojnë Barcelona e Real Madrid, që fitojnë dhe ngjiten në krye.

Katalanasit fituan 91-73 ndaj rivalëve të CSKA Moskë, një sfdidë mes dy ekipesh pretendente. Ndërsa skuadra madrilène fitoi 87-74 në fushën e Villeurbanne. Në takimet e kësaj jave spikatin edhe fitoret e Anadolu Efes e Bayern Mynih.

Euroleague – Raundi i 10-të

Zalgiris Kaunas – Panathinaikos, 76-69

Villeurbanne – Real Madrid, 74-87

Baskonia Gasteiz – Crvena Zvezda, 93-74

Bayern Mynih – Fenerbahce, 71-63

Zenit st.Petersburg – Alba Berlin, 75-66

Unics Kazan – Armani Milano, 97-71

Anadolu Efes – Olympiacos, 88-69

Maccabi Tel Aviv – Monaco, 95-84

Barcelona – CSKA Moskë, 81-73

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat