Boston Celtics fiton derbin

Basketboll

Boston Celtics fiton derbin

Më: 20 nëntor 2021 Në ora: 11:16
Boston Celtics fiton derbin

Mbrëmë u zhvilluan duelet e radhës në NBA. Disa ndeshje interesante u luajtën në ligën më të fortë të bastbollit në botë NBA.

Boston Celtics ka arritur të fitojë derbin ndaj rivalëve të përjetshëm La Lakers me rezultat 130-108.

Në dy çerekët e parë Lakers ishin më të mirë, duke qenë në epërsi konstante.

Megjithatë, në dy çerekët e fundit Celtics ishin dukshëm më të mirë duke arritur të përmbysin rezultatin dhe të fitojnë në fund 130-108.

Më meritori në fitoren e Bostonit ishte Jayson Tatum me 37 pikë e 11 kërcime ndërsa Marcus Smart shtoi 22 pikë, tetë kërcime e gjashtë asistime.

Te Lakers më i miri ishte Anthony Davis me 31 pikë, gjashtë kërcime, dy asistime.

Në anën tjetër Golden State Warrios kanë vazhduan formën e lartë duke mposhtu Detroit Pistons me rezultat 102-105.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat