​Baskteboll/ Golden Eagle Ylli vazhdon kryesimin e Superligës

Basketboll

​Baskteboll/ Golden Eagle Ylli vazhdon kryesimin e Superligës

Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 10:04
Foto ilustrim

Artmotion Superliga e Kosovës në basketboll po ofron një garë shumë interesante dhe ndeshje spektakolare derisa lufta për titullin kampion është shumë e nxehtë.

Tashmë kur ky edicion ka arritur deri në xhiron e 13-të (jo e kompletuar), vendin e parë e mban skuadra nga Suhareka, Golden Eagle Ylli që kryeson me 22 pikë me nëntë fitore dhe katër humbje.

Në pozitën e dytë renditet Trepça me 20 pikë, derisa ka regjistruar nëntë fitore dhe dy humbje (pra ka dy ndeshje më pak të zhvilluara se sa Ylli).

Vendi i tretë i takon Sigal Prishtinës që pas gjashtë fitoreve dhe gjashtë humbjeve ka mbledhur 18 pikë.

Në pjesën e poshtme të tabelës renditen Prizreni-16 me 17 pikë, Peja me 18, Bashkimi me 17, Rahoveci me 15 dhe në fund është Rc Cola Drita me 12 pikë pas 12 ndeshjeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat