Prishtina sfidohet nga Bashkimi

Basketboll

Prishtina sfidohet nga Bashkimi

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 19:07
Prishtina sfidohet nga Bashkimi

Nesër (e shtunë) do të zhvillohet java e nëntë në Superligën e Femrave në basketboll.

Skuadra lidere, Prishtina (16 pikë), do të takohet me Bashkimin, që renditet i treti me 11 pikë.

Penza që renditet e dyta me 15 pikë, do të jetë nikoqire e skuadrës së fundit, Kastriotit, që ka tetë pikë.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet mes skuadrave nga pozitat katër dhe pesë, Vëllaznimit (10 pikë) dhe Trepçës (9 pikë).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat