10 kandidatët kryesorë për trofeun MVP të sezonit të rregullt

Basketboll

10 kandidatët kryesorë për trofeun MVP të sezonit të rregullt

Më: 7 dhjetor 2021 Në ora: 13:20
10 kandidatët kryesorë për trofeun MVP të sezonit të rregullt

10 kandidatët kryesorë për trofeun MVP të sezonit të rregullt!

Sezoni 2021-2022 në NBA ka përshkruar një pjesë të mirë të rrugëtimit të tij, duke zbuluar skuadrat dhe basketbollistët më të mirë.

Mjaft e fortë duket gara për trofeun MVP të sezonit të rregullt, ku janë të shumtë kandidatët për këtë çmim të rëndësishëm.

Sipas mediave amerikane, në krye të listës ndodhet Stephen Curry, që po zhvillon një sezon shumë të mirë.

Kandidatwt pwr trofeun MVP

1-Stephen Curry (Golden State)

2-Kevin Durant (Brooklyn)

3-Giannis Antetokounmpo (Milwaukee)

4-Nikola Jokic (Denver)

5-Chris Paul (Phoenix)

6-Jimmy Butler (Miami)

7-DeMar DeRozan (Chicago)

8-Zach LaVine (Chicago)

9-Trae Young (Atlanta)

10-Rudy Gobert (Utah Jazz)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat