Triumfojnë Warriors e Clippers

Basketboll

Triumfojnë Warriors e Clippers

Më: 14 dhjetor 2021 Në ora: 12:25
Triumfojnë Warriors e Clippers

Ka përfunduar një tjetër xhiro në NBA, me skuadrat që duhej të djersiteshin më shumë për të arritur të fitoret.

Me vetëm dy pikë dallim, Golden State Warriors ka mposhtur Indiana Pacers me rezultat 102-100.

Domantas Sabonis ishte më i miri në këtë takim, duke realizuar 30 pikë, derisa Stephen Cirry i Warriors kishte katër më pak.

Fitore më të lehtë në këtë rreth shënoi Los Angeles Clippers, që triumfuan përball Phoenix Suns, 111-95.

Treshja e Clippers, Marcus Morris, Reggie Jackson e Terance Mann, ishin më të mirët, duke shënuar 24, 19 dhe respektivisht 17 pikë.

Cleveland Cavaliers 105-94 Miami Heat

Toronto Raptors 124-101 Sacramento Kings.

Atlanta Hawks 126-132 Houston Rockets.

Boston Celtics 117-103 Milwaukee Bucks.

Memphis Grizzlies 126-91 Philadelphia 76ers.

Dallas Mavericks 120-96 Charlotte Hornets.

Denver Nuggets 113-107 Washington Wizards

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat