Irving shkëlqen në debutim ndaj Indianas

Basketboll

Irving shkëlqen në debutim ndaj Indianas

Më: 6 janar 2022 Në ora: 08:19
Kyrie Irving

Basketbollisti Kyrie Irving është rikthyer. Pasi iu bashkua Brooklyn Nets para disa ditëve në stërvitje, Irving bëri debutimin për këtë sezon në fitoren ndaj Indiana 121 – 129.

Ish ylli i Celtics zhvilloi 32 minuta, ku kishte ngritje e zbritje, mirëpo vazhdoi të tregonte kualitetin e lartë.

Në çerekun e parë, bëri disa humbje dhe nuk arriti të shënonte asnjë herë, por pastaj nisi të rikthente formën dhe shënoi disa pikë të rëndësishme në minutat e fundit.

Irving përfundoi këtë takim me 22 pikë, ku shtoi katër asistime, tre rebounds dhe tre topa të vjedhura që i ndihmuan skuadrës të shkoi +16.

Ndeshja e radhës që Nets do zhvillojnë është kundër Portland, por do zhvillohet të hënën, shkaku që është shtyrë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat