Siakam me 33 pikë ishte më i miri në parket

Basketboll

Siakam me 33 pikë ishte më i miri në parket

Më: 6 janar 2022 Në ora: 13:34
Siakam me 33 pikë ishte më i miri në parket

Skuadra kampione e Milwaukee Bucks pësoi sot humbjen e dytë radhazi në NBA, teksa u mposht 117-111 nga Toronto.

Siakam me 33 pikë ishte më i miri në parket për kanadezët, duke i bërë të pavlefshme 25 pikë e Middleton për Bucks (nuk luajti Antetokounmpo).

Humbet edhe Golden State, që u mund 99-82 nga Dallas.

Curry realizoi vetëm 14 pikë, ndërsa për vendasit u dallua Doncic me 26 pikë. Pa probleme fiton skuadra e Brooklyn, që falë 39 pikëve të Durant mundi 129-121 Indiana, duke qëndruar në krye të renditjes në Lindje.

NBA – Rezultatet e sotme

Charlotte – Detroit, 140-111

Orlando – Philadelphia, 106-116

Washington – Houston, 111-114

Boston – San Antonio, 97-99

Dallas – Golden State, 99-82

Indiana – Brooklyn, 121-129

Milwaukee – Toronto, 111-117

Minnesota – Oklahoma, 98-90

Denver – Utah Jazz, 109-115

Portland – Miami, 109-115

Sacramento – Atlanta, 102-108

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat