Fitore e lehtë për Prishtinën

Basketboll

Fitore e lehtë për Prishtinën

Më: 13 janar 2022 Në ora: 21:49
Fitore e lehtë për Prishtinën

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Dritës me rezultat 64:117 (19:31, 23:28, 7:36, 15:22) në takimin që u zhvillua në kryeqytet, në kuadër të javës së 15-të në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll.

Prishtina e kontrolloi lojën nga fillimi deri në fund dhe nuk e kishte të vështirë të fitonte këtë sfidë, ndaj skuadrës së fundit në renditje, që është e vetmja pa fitore në elitën e basketbollit.

Prishtinasit e fituan çerekun e parë 19:31 dhe vazhduan me lojë të mirë edhe në periudhën e dytë, që e fituan 23:28 dhe shkuan në pushim me rezultat 42:59.

Kryeqytetasit ishin të jashtëzakonshëm në periudhën e tretë, duke dominuar në mbrojtje dhe në sulm, ku e fituan këtë pjesë 7:36, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 49:95. 10 minutat e fundit ishin formalitet, pasi fituesi dihej dhe Sigal Prishtina fitoi bindshëm 64:117.

Te Drita u dalluan Isaiah Johnson me 22 pikë dhe Qëndrim Demi me 23 pikë, kurse te Sigal Prishtina u dalluan Wendell Mitchell me 17 pikë e tetë kërcime, Dachon Burke me 18 pikë dhe Don Polloska me 11 pikë e tetë asistime.

Drita ka 15 humbje në 15 ndeshje, kurse Sigal Prishtina ka tetë fitore dhe shtatë humbje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat