“Covid 19” shkakton telashe

Basketboll

“Covid 19” shkakton telashe

Më: 21 janar 2022 Në ora: 13:58
“Covid 19” shkakton telashe

Pas pauzës një mujore, rikthehen garat në basketbollin e Maqedonisë së Veriut, i cili menjëherë ka hasur në telashe me koronavirusin, që ka shkaktuar shtyerjen e një ndeshjes.

Bëhet fjalë për skuadrën e nënkampionit të Maqedonisë, skuadra e Euro Nikellit, i cili lajmëroi një numër të madh të basketbollistëve të prekur me “Covid 19”, të cilët këtë javë kanë qenë jashtë procesit stërvitor, andaj është shtyer sfida ndaj skuadrës “TFT”.

Sipas kalendarit të Federatës së Baskebollit të Maqedonisë, të shtunën do të zhvillohen 3 ndeshje:

MZT Skopje 2-Angeli, Kumanovë – Gostivar dhe Feniks – Rabotniçki. Ndërkohë të dieën do të zhvillohen sfidat: Kozhuf – MZT Skopje dhe Pelisteri – Akademia Pandev.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat