Zhgënjen sërish ekipi I Los Angelos Lakers

Basketboll

Zhgënjen sërish ekipi I Los Angelos Lakers

Më: 28 janar 2022 Në ora: 14:57
Zhgënjen sërish ekipi I Los Angelos Lakers

Mbrëmë janë zhvilluar dy ndeshje në NBA.

Skuadra e Golden Stejtit fitoi 124-115 ndaj Minesotës, ndeshje e dominuar dhe fituar me meritë nga “Uarriors”. Stefon Kerri me 29 pikë dhe Tompson me 23 të tjerë, krijuan diferencën në fushë për vendasit duke i bërë të pavlefshme 31 pikët e Tauns për miqtë.

Zhgënjen sërish ekipi I Los Angelos Lakers, që u mund 105-87 nga Filadelfia. Një nga ndeshjet më të dobta të Lejkers ku u dallua vetëm entoni Dejvis me 31 pikë e 12 kërcime, por u ndje mungesa e LeBron Xhejmsit.

Për Filadelfinë u dalluan Embiid me 26 pikë dhe Harris me 23 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat