Megasport, kampion i Kosovës për U12

Basketboll

Megasport, kampion i Kosovës për U12

Më: 1 maj 2022 Në ora: 22:07
Megasport, kampion i Kosovës për U12

Skuadra e Megasport është shpallur kampion i Kosovës në konkurrencën e meshkujve për kategorinë U12.

Megaport në finale ka mundur Peja DT me shifrat 52:48, ndërsa Kupën kapitenit ia ka dorëzuar Komesari i Garave të Federatës së Basketbollit të Kosovës, Faton Kurshumlija.

Paraprakisht u zhvillua ndeshja për vendin e tretë, ku SHB Halit Hoxha ka shënuar fitore ndaj Marigona Hill Prishtinës 38:36.

Ndërkohë, në gjysmëfinale janë arritur këto rezultate: SHB Halit Hoxha-Megasport 43:58 dhe Peja DT-Marigona Hill Prishtina 38:35.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat