Vendimet e Bordit të FBK-së

Basketboll

Vendimet e Bordit të FBK-së

Më: 9 maj 2022 Në ora: 12:38
Vendimet e Bordit të FBK-së

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e mbajtur më 05.05.2022 në Prishtinë ka shqyrtuar situatën aktuale në basketbollin kosovar dhe, ndër të tjera, ka vendosur si në vijim:

I ka miratuar raportet e punës dhe ato financiare të muajit prill.

E ka miratuar nënshkrimin e marrëveshjes së bashkëpunimit me kompaninë Sportradar.

I ka emëruar (pjesërisht) udhëheqësit e delegacioneve të ekipeve nacionale të Kosovës që këtë verë do të marrin pjesë në FIBA Kampionate Evropiane.

E ka themeluar Grupin e Punës që do të punojë në hartimin e kritereve për licencim për edicionin 2022/23. Grupi përbëhet nga Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku, anëtarja e Bordit, Teuta Abdullahu, anëtarët Leart Hoxha e Egzon Fetiu dhe Drejtori Teknik në FBK, Arben Krasniqi.

Vendimet hyjnë në fuqi në ditën e miratimit të tyre, njofton në emër të Bordit Ekzekutiv të FBK-së, Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat