Marigona Hill Prishtina triumfon në Lindje U14

Basketboll

Marigona Hill Prishtina triumfon në Lindje U14

Më: 9 maj 2022 Në ora: 12:39
Marigona Hill Prishtina triumfon në Lindje U14

Marigona Hill Prishtina triumfon në Lindje U14!

Skuadra e Marigona Hill Prishtinës po vazhdon me suksese te gjeneratat e reja. Skuadra prishtinase ka triumfuar për U14 të Lindjes në konkurrencën e meshkujve.

Skuadra prishtinase në finalen e dytë të “play-offit” ka shënuar fitore ndaj Trepçës me rezultat 49:70, që i siguroi trofeun e kësaj konference për U14, ndërsa Kupën ia ka dorëzuar Xhelal Mumini, Komesar për Kategoritë e Reja në Federatën e Basketbollit të Kosovës. Takimin e parë e kishte fituar me rezultat 77:40.

Marigona Hill Prishtina përfundoi garat në këtë edicion pa asnjë humbje, pasi edhe në kampionatin e rregullt kishte dhjetë fitore në po aq ndeshje të zhvilluara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat