Triumfon edhe Dallas

Basketboll

Triumfon edhe Dallas

Më: 9 maj 2022 Në ora: 13:04
Triumfon edhe Dallas

Barazim 2-2 me ndeshjes mes Majemit dhe Philadelphia, në gjysmëfinalet e play off-it në Konferencën e Lindjes.

Skuadra e Philadelphia, triumfoi sot 116-108 në fushën e saj, në një sfidë ku shkëlqeu James Harden, autor i 31 pikëve. Të gjithë titullarët e kësaj skuadre realizuan mbi 10 pikë, duke i bërë të pavlefshme 40 pikët e Jimmy Butler për Miami.

Në Perëndim, skuadra e Dallas barazon 2-2 serinë e takimeve gjysmëfinale ndaj Phoenix, duke fituar sot 111-101 në shtëpinë e saj. Ndeshje me rivalitet në shumicën e kohës, ku diferencën e bënë Luka Doncic me 26 pikë e 11 rebound si dhe Smith me 24 pikë.

Për Phoenix u dallua Kevin Booker me 35 pikë, por që mbetën për statistikë, duke mos evituar dot humbjen.

Konferenca e Lindjes-Gjysmëfinale play off

Miami – Philadelphia, 108-116 (2-2)

Boston – Milwaukee, (1-2)

Konferenca e Perëndimit-Gjysmëfinale play off

Phoenix – Dallas, 101-111 (2-2)

Memphis – Golden State, (1-2)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat