Përcaktohen basketbollistët më të mirë në Euroligë

Basketboll

Përcaktohen basketbollistët më të mirë në Euroligë

Më: 12 maj 2022 Në ora: 15:55
Përcaktohen basketbollistët më të mirë në Euroligë

Pas përfundimit të votimit, sot janë përzgjedhur 5 basketbollistet më të mirë që kanë luajtur në sezonin e sivjetmë të Euroligës.

Liga më e mirë e basketbollit në Kontinentin e vjetër, këtë vit shpalli më të mirët: Majk Xhejms, Nikolla Mirotiç, Shejn Larkin, Uallter Tavares, dhe Sasha Vezenkov.

Kjo është pesëshja më e mira për sezonin 2021/2022 në Euroligë.

Ndërkohë turneu “Final Four” i kësaj gare, do të zhvillohet javën e ardhshme në Beograd, ndërsa në gjysmëfinale takohen: Barcelona – Real Madridi dhe Anadolu Efes – Olimpiakos.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat