Peja kundër Trepçës

Basketboll

Peja kundër Trepçës

Më: 15 maj 2022 Në ora: 12:54
Peja kundër Trepçës

Sot zhvillohet ndeshja e tretë gjysmëfinale mes Pejës dhe Trepçës në palestrën “Karagaçi” në Pejë.

Takime shumë më interesante janë zhvilluar mes Trepçës dhe Pejës, sidomos gjysmëfinalja e dytë, që u përcaktua fituesi pas dy vazhdimeve, 107:105 për mitrovicasit, që kishin fituar edhe takimin e parë, 75:68.

Pejanët synojnë fitoren për të ngushtuar serinë në 2:1, ndërsa ‘Xehetarët’ të fitojnë dhe kalojnë në finale.

Fituesi do të përballet në finale me Yllin, që e mposhti Prishtinën 3:0 në ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat